Bu senede Kurbanlarınızla yardım elinizi muhtaç insanlara uzatın !

Hakkimda

بسم الله الرحمن الرحيم

 

ÖNEMLI NOT

 

Yardim Eli olarak adlandirdigim, herhangi bir organizasyona bagli olmayip, arkadas ve tanidiklarimin yardimlarini kendi elimle dagitmak, bilgilendirme ve iletisim kurma icin kurdugum bir sayfadir. Tamamen bagimsiz ve herhangi bir cemaate veya kurulusa bagli degildir.

 

IBAN DE61 1007 7777 0106 8279 00

SWIFT: NORSDE51XXX

norisbank

Mehmet Temurkaynak

 

Türkiye'den havale için hesap numarası:

Küveyt Türk

IBAN TR29 0020 5000 0944 8014 8001 01

SWIFT: KTEFTRIS

 

Genel Bilgi

Herşey Hindistan’da kaldığım zamanlarda başlamıştı. Bana göre fakir arabası olmayan, evi veya eşyasi eski olan insandı. Bu görüş oraya gider gitmez değişmişti. Mumbai da gördüğüm resim çok farklıydı. Insanların sokaklarda yaşamalari, orada yiyip içmeleri, günlük kazançlarini temin etmek icin mücadeleleri hiç bir zaman gözümün önünden gitmiyor. Ama bir baba olarak beni ağlatan her zaman çocukların hali oldu. Ben çocuğumu kalın bir halının üstünde dahi altına bir iki kat battaniye veya yorgan sermeden duramıyorken, orda bir kaç günlük bebek dahi betonun üstünde yatıyordu.

 

Burada yaşayan insanlar olarak, bazen kendimizi musibetlerden ve belalardan korumak için dahi olsa, yardım elimizi uzatmak istiyoruz ama genelde elimiz heryere yetişmiyor. Yetiştiren olsa dahi güvensizlik doğabiliyor. Bu yüzden beni tanıyan dostlarımın ricaları üzerine bu derneği kurmaya karar verdim. Kurban´ın yanı sıra sadaka ve zekatları bildigimiz okullara dağitiyoruz. Bir çok yatılı okulda bir çocuğun aylık masrafı 10 €. Ama inanın bunu dahi karşılayacak maddi imkanlara sahip olmayan bir çok insan var.

 

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Mehmet Temurkaynak